POKAL, glas, "EOL n:r 1B", Edvin Ollers, Elme Glasbruk, Art Deco, 1930-tal.

379277. POKAL, glas, "EOL n:r 1B", Edvin Ollers, Elme Glasbruk, Art Deco, 1930-tal.

Dekor i form av blomsterurnor och festonger, turkos glasmassa. Märkt "Ollers" i relief under foten. Höjd 14,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 564