Remmare vinglas, Frankrike 1900-tal (6st).

3792197. Remmare vinglas, Frankrike 1900-tal (6st).

Sex stycken remmare tillverkade under 1900-talets första hälft. Fot och skaft i grönt glas, kuporna med dekor av vindruvsklasar.
Höjd: ca 14 cm
Märkta undertill: France.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd: ca 14 cm
Märkta undertill: France.

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 581