3792197. Remmare vinglas, Frankrike 1900-tal (6st).
Sex stycken remmare tillverkade under 1900-talets första hälft. Fot och skaft i grönt glas, kuporna med dekor av vindruvsklasar.
Höjd: ca 14 cm
Märkta undertill: France.
Höjd: ca 14 cm
Märkta undertill: France.