VAS, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

379216. VAS, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Klotformad. Grön glasyr, silverdekor med sjöjungfru.
Handdrejad, signerad Kåge och numrerad 1042-
Höjd 17 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 17 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 2 012