SKÅLFAT lergods, Gabriel Burmeister, Gabriel Keramik, 1930-tal.

379179. SKÅLFAT lergods, Gabriel Burmeister, Gabriel Keramik, 1930-tal.

Grön järnoxidglasyr, dekor i form av drake i relief. Diameter 29 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 722