VAS och FAT, 2 delar, "Reptil", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1900-tal.

379118. VAS och FAT, 2 delar, "Reptil", Stig Lindberg, Gustavsberg. 1900-tal.

Dekor i relief, vit Carrara-glasyr. Stämpelmärkta samt vas med originaletikett.
Vas höjd 18,5 cm, fat. längd 31,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 018