Bland annat kaktång, sockertång och kvarn. 6 moccaskedar, MGAB, längd ca 10 cm.
Längsta längd ca 16,5 cm.
Vikt exkl kvarn ca 220 gram.
Skål med lagning. Slitage. Ärgfläckar.