SILVER, 8 delar, bland annat GAB och C G Hallberg, mestadels 1900-tal.

378727. SILVER, 8 delar, bland annat GAB och C G Hallberg, mestadels 1900-tal.

Skrin, träinredning, Turner & Simpson, Birmingham, 1900-tal, längd ca 14 cm.
Saltkar med glasinsats, Tyskland.
4 skedar, delvis saltskedar, längd ca 7 - 21 cm.
Kopp, C G Hallberg, höjd 5 cm.
Vas, GAB, höjd ca 9,5 cm.

Total vikt exkl skrin och glas ca 205 gram.

Inredning på skrin med skador/delvis lös. Mindre nagg på glas. Ärgfläckar på insida saltkar. Enstaka bucklor.En sked med monogramgravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, GAB, höjd ca 9,5 cm.

Antal besök: 845