SKÅLAR och VAS, 3 st glas, Erik Höglund, Boda samt "Colora", Sven Palmquist, Orrefors. 1900-tal.

378624. SKÅLAR och VAS, 3 st glas, Erik Höglund, Boda samt "Colora", Sven Palmquist, Orrefors. 1900-tal.

Blå, gul och röd glasmassa. Signerade.
Höjd 3 - 14,5 cm, diameter 9,4 - 16 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 974