11 st tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 st tallrikar, diameter 20 cm
12 st djupa tallrikar, diameter 22 cm.
12 st assietter, diameter 17 cm.
2 st serveringsskålar, diameter 22,5 cm
2 st uppläggningsfat, längd 24 cm.
2 st uppläggningsfat, 29 cm.
1 uppläggningsfat, 32,5 cm.
1 uppläggningsfat, 36,5 cm.
1 såskanna, höjd ca 8 cm.
1 kanna, höjd ca 17 cm
12 st kaffekoppar med fat, koppens höjd, ca 6 cm
12 st assietter, diameter ca 17 cm.
Någon liten nagg förekommer.
Smärre bruksslitage.
2 st uppläggningsfat, 29 cm.
1 uppläggningsfat, 32,5 cm.
1 uppläggningsfat, 36,5 cm.
1 såskanna, höjd ca 8 cm.
1 kanna, höjd ca 17 cm
Någon liten nagg förekommer.
Smärre bruksslitage.