KAMERAUTRUSTNING, analog, Nikon mm, 1900-talets andra hälft.

3784076. KAMERAUTRUSTNING, analog, Nikon mm, 1900-talets andra hälft.

Kamerahus, Nikon, analog.
Winder, Nikon MD-2 och MB-1.
Objektiv, Nikkor 55/3,5.
Objektiv, Vivitar 17/3,5.
Objektiv, Vivitar 35/2,8.
Objektiv, Tokina 80-200/4,5.
Blixt, Nissin Auto20.
Filter, linsskydd, exponeringsmätare, väska.
Lock till winderfäste medföljer.

Kamerahus med fungerande frammatning, slutare och exponeringsmätare.
Windrar verkar ha batteriglapp, fungerar ej.
Objektiv med bländarlameller som glider fint.
Blixt och exponeringsmätare ej funktionstestade.
Allmänt bruksslitage, ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kamerahus, Nikon, analog.
Winder, Nikon MD-2 och MB-1.
Objektiv, Nikkor 55/3,5.
Objektiv, Vivitar 17/3,5.
Objektiv, Vivitar 35/2,8.
Objektiv, Tokina 80-200/4,5.
Blixt, Nissin Auto20.

Antal besök: 786