KAFFESERVIS, 3 delar, silver, rokokostil, vikt ca 1 kilo.

378152. KAFFESERVIS, 3 delar, silver, rokokostil, vikt ca 1 kilo.

Höjd kaffekanna 27 cm, sockerskål, gräddsnipa 8 cm höga, stämplade JWB, kattfot, M8=1938, Import, troligen Tyskland, förgylld insida.

Bruksslitage, ett ben på kaffekannan något böjt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 661