MATSALSBORD, Victorianskt, Joseph Fitter Birmingham, England, 1860/70-tal.
378086. MATSALSBORD, Victorianskt, Joseph Fitter Birmingham, England, 1860/70-tal.
Mahognyträ.
5 Iläggsskivor 45 cm/skiva, totalt 225 cm
2 Bordsskivor 113 cm/skiva, totalt 226 cm
2 lösa stödben medföljer
Total längd med 5 iläggsskivor och 2 bordsskivor, 451 cm
Bredd 135 cm
Höjd 75 cm
Se föremål 378 057 för tillhörande stolar (11 st).
Ålders samt bruksslitage,
Vev saknas.
Visst renoveringsbehov föreligger.
En bordsskiva med spricka.
Mahognyträ.
2 lösa stödben medföljer
Bredd 135 cm
Höjd 75 cm
Ålders samt bruksslitage,
Vev saknas.
En bordsskiva med spricka.