MATSALSBORD, Victorianskt, Joseph Fitter Birmingham, England, 1860/70-tal.

378086. MATSALSBORD, Victorianskt, Joseph Fitter Birmingham, England, 1860/70-tal.

Mahognyträ.

5 Iläggsskivor 45 cm/skiva, totalt 225 cm
2 Bordsskivor 113 cm/skiva, totalt 226 cm
2 lösa stödben medföljer
Total längd med 5 iläggsskivor och 2 bordsskivor, 451 cm

Bredd 135 cm
Höjd 75 cm

Se föremål 378 057 för tillhörande stolar (11 st).

Ålders samt bruksslitage,
Vev saknas.
Visst renoveringsbehov föreligger.
En bordsskiva med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mahognyträ.

2 lösa stödben medföljer

Bredd 135 cm
Höjd 75 cm

Ålders samt bruksslitage,
Vev saknas.
En bordsskiva med spricka.

Antal besök: 3 896