YTTERFODER i stengods, Jackie Lynd, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

377985. YTTERFODER i stengods, Jackie Lynd, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Ytterfoder med dekor av tulpaner.
Höjd 23 cm, diameter 26 cm. Märkt "R Sweden Jackie Lynd".

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 2 057