KAFFE och TESERVISDELAR, 36 st, porslin, "Blå måsen", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal.

377942. KAFFE och TESERVISDELAR, 36 st, porslin, "Blå måsen", Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-tal.

12 kaffekoppar, höjd 6,5 cm
12 kaffefat, diameter 13,5 cm
7 assietter, diameter 19,5 cm
2 små vaser, höjd 8 cm
Tekanna, höjd inklusive lock 17 cm
Vas, höjd 12,5 cm
Sockerskål, höjd inklusive lock 10 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Nagg finnes.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 kaffekoppar, höjd 6,5 cm
12 kaffefat, diameter 13,5 cm
7 assietter, diameter 19,5 cm
2 små vaser, höjd 8 cm
Vas, höjd 12,5 cm

Ålders samt bruksslitage.
Nagg finnes.

Antal besök: 1 359