SKÅLFAT, stengods, Anna-Lisa Thomson, Gefle Porslinsfabrik, 1900-tal.

377787. SKÅLFAT, stengods, Anna-Lisa Thomson, Gefle Porslinsfabrik, 1900-tal.

Dekor i form av fiskar och havsdjur i relief.
Diameter 25,2 cm, höjd 6,2 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 229