VINKYLARE, majolika, ca 1890.

VINKYLARE, majolika, ca 1890.
37745. VINKYLARE, majolika, ca 1890.

Bemålat flintgods. Dekor i relief med b.la. lejonmaskaroner.
Längd 34, bredd 21,5, höjd 17 cm.

Krackelyrer samt liten lagning på bottenplatta.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 501