SKRÄDDAR/ STRYKJÄRNSKAMIN, gjutjärn, "No 3" J. & C.G. Bolinders Mekaniska Verkstads AB. 1800-talets slut.

377377. SKRÄDDAR/ STRYKJÄRNSKAMIN, gjutjärn, "No 3" J. & C.G. Bolinders Mekaniska Verkstads AB. 1800-talets slut.

Fyra stycken strykjärn varav en märkt "No. 5". Höjd med skorstensrör 104 cm, höjd utan rör, ca 35, bredd 38 cm.

Slitage. Anlupet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Anlupet.

Antal besök: 2 500