PARTI SILVER, 22 delar, bland annat förgyllda kaffeskedar. Total vikt 350 gram.

37713. PARTI SILVER, 22 delar, bland annat förgyllda kaffeskedar. Total vikt 350 gram.

12 Kaffeskedar, förgylda, MGAB Upsala, längd 10,5 cm.
Sked + gaffel, förgylda med emaljdekor, Norge, längd 11 - 14 cm.
Flaskdekor, Madeira.
5 Kniva, förgylda blad, ST & Co, längd ca 17,5 cm.
Gaffel, rosdekor, GEWE, längd 11 cm.
Sked, rosdekor, otydliga stämplar, längd 11 cm.

Emaljskada. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Flaskdekor, Madeira.

Emaljskada. Slitage.

Antal besök: 502