SKRIN, 2 st, 1800-tal.

SKRIN, 2 st, 1800-tal.
376871. SKRIN, 2 st, 1800-tal.

Större skrin, 1820
Längd 35,5 cm
Bredd 23,5 cm
Höjd 20 cm

Mindre skrin
Längd 25 cm
Bredd 17 cm
Höjd 12,5 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Dekor saknas på mindre skrin.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Större skrin, 1820
Längd 35,5 cm
Bredd 23,5 cm
Höjd 20 cm

Mindre skrin
Längd 25 cm
Bredd 17 cm
Höjd 12,5 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Dekor saknas på mindre skrin.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 874