VAPENSKÖLDAR, 2 st, 1900-tal.

376813. VAPENSKÖLDAR, 2 st, 1900-tal.

1 vapensköld i skuret och förgyllt trä, Tre kronor; Bredd 28, Höjd 33 cm.
Påskrift på baksidan: "Åtvidaberg & Ödeshög., A.D. 1974.".
1 vapensköld i gjuten och bemålad aluminium, Tre kronor över "Sverige", med upphängningsöglor på baksidan; Bredd 14, Höjd 27 cm.

Smärre ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 273