376660. KUNGLIGT FOTOGRAFI, litografis tryck, "Gustaf VI Adolf, 1900-talets mitt.
Tryck hos generalstabens litografiska anstalt, Stockholm 1951. Bladstorlek 62 x 46 cm. Ram krönt med krona.
Proveniens Tempelriddarna Svea, Härnösand.