Serveringsbricka med fruktdekor, plastkomposit, märkt Synplax, Limoges, längd ca 45,5 cm., bredd ca 35 cm.
Papperskorg, plåt med utvändigt Engelska jaktmotiv, märkt Massilly. France, höjd ca 30 cm.
Salladsbestick: Med silverhandtag längd ca 19 cm. Teak längd ca 31 cm. Gense rostfria längd ca 27,5 cm.
1900-tal.
Bruksslitage.
1900-tal.
Bruksslitage.