SKÅLAR, 4 st, allmoge, trä, 1800-tal.

376305. SKÅLAR, 4 st, allmoge, trä, 1800-tal.

3 st daterade 1838, 1837 samt 1895.
Största skålen ca 25 x 21,5 höjd 10 cm.

Slitage, sprickor, ifyllningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 247