CARL MALMSTEN. MATSALSMÖBEL, 7 delar, björk äleklint, Carl Malmsten, "Herrgården".

376258. CARL MALMSTEN. MATSALSMÖBEL, 7 delar, björk äleklint, Carl Malmsten, "Herrgården".

Bord, diameter 115 cm, iläggsskiva med sarg bredd 82 cm, storlek med iläggsskiva 115 x 197 cm.
Stämplad: Åfors Möbelfabrik - design Carl Malmsten.
Carl Malmsten (1888-1972).

Visst benslitage.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Carl Malmsten (1888-1972).

Visst benslitage.

Carl Malmsten (1888–1972)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 694