18KT GULD DIAMANT OCH SYNTETISK RUBIN RING.

3762039. 18KT GULD DIAMANT OCH SYNTETISK RUBIN RING.

Tre graderade fasetterade syn. rubiner, infattade med fyra runda briljantslipade distansdiamanter, TDW ca. 0,16 ct. Huvudbredd 6mm. Monterad i guld, stämplad 'RF&S, 750, London, 1980'. Fingerstorlek N. Vikt 3,3 g.

Syn. rubiner har viss fasettnötning. Stenar är säkra i inställningarna utan spår av skador på diamanter. Fästet har allmänt ytslitage utan skador eller reparationer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 218