DUBBELSÄNG, STOMME TILL, Marmoreringsmålad, 1900-talets sista fjärdedel.

376138. DUBBELSÄNG, STOMME TILL, Marmoreringsmålad, 1900-talets sista fjärdedel.

Gavlarnas Bredd 190,5, Höjd 96,5 resp 63 cm.
Långsidornas Längd 193 cm.
Innermått: Bredd 184,5 cm, Längd 193+9 cm (ca 202 cm).
Madrasshöjd ca 19,5 cm.
Stommen enligt påskrift tillverkad i juni 1984 av Ragnar Falk, som också målat om den i november 1996.
Marmoreringsmålad till att likna Kolmårdsmarmor.

Smärre ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Långsidornas Längd 193 cm.
Madrasshöjd ca 19,5 cm.

Antal besök: 894