GUSTAV BURGHARDT (1890-1970). Hamburger hamn.

3759976. GUSTAV BURGHARDT (1890-1970). Hamburger hamn.

Gustav Burghardt (1890-1970), Hamburgs hamn, olja på duk, signerad, ca. 60 x 78 cm, med ram ca. 74 x 95 cm

Gustav Burghardt är känd som landskaps-, stilleben- och marinmålare. Hans skildringar av Hamburgs hamn är särskilt populära.

Mindre tecken på slitage.

Tema

Fine Art and Antiques

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på slitage.

Tema

Fine Art and Antiques

Antal besök: 440