SLAGBORD, furu, allmoge, 17/1800-tal.

375946. SLAGBORD, furu, allmoge, 17/1800-tal.

Bordet med uppfällda skivor: Längd 165, Bredd 87,5, Höjd 74,5 cm.
Bordet med nedfällda skivor: Bredd 48 cm.
Mittdelen med genomgående låda med 2 fack.
1 grind till ena skivan.
Underdelen och skivans tvärslåar möjligen senare.

Ålders- och bruksslitage.
1 grind saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 grind till ena skivan.

Ålders- och bruksslitage.
1 grind saknas.

Antal besök: 5 520