BESTICK, 242 st, "Gammal fransk", nysilver.

375837. BESTICK, 242 st, "Gammal fransk", nysilver.

Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
82 gafflar längd 18 cm.
77 skedar 18 cm.
55 kaffeskedar 13 cm.
6 skedar 21,5 cm.
14 gafflar 21 cm.
5 smörknivar 19 cm.
2 gafflar 15 cm.
Skinkkniv 21,5 cm.

Bruksslitage, repor, stämplade "V.F.-H".

Gör en kostnadsfri värdering!

82 gafflar längd 18 cm.
77 skedar 18 cm.
55 kaffeskedar 13 cm.
6 skedar 21,5 cm.
14 gafflar 21 cm.
5 smörknivar 19 cm.
2 gafflar 15 cm.
Skinkkniv 21,5 cm.

Antal besök: 5 284