SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-tal.

375751. SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-tal.

Underglasyr blå, diameter 28 cm
Proveniens: M. Molvidson AB Stockholm.

Slitage, smärre fot samt fotringsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 012