3757018. JOHN WARD, CBE (1917-2007). METROPOLEN.
Signerad, titeln och daterad 1958, akvarell med penna och svart bläck
22,5 x 30 cm.
* Ämne i Brighton.
Tandköttsfläckar (eller liknande) synliga över bildens nedre kant; några fläckar av räv och liknande fläckar.