4 st skålar i alabaster, med fläns, diameter 16 cm
3 st snäckformade, marmorerade skålar, diameter 18,5 cm
2 st marmorerade skålar, diameter 20 cm
1 frostad kupa med dekor av ränder, höjd 23 cm
1 st skål i alabaster, utan fläns, diameter 16 cm.
Slitage. fläckar. Alabasterkupor med nagg samt 1 med sprickbildning.