HANS J WEGNER. Hjertestolen, 6 stycken samt bord,1950-60-tal.

375490. HANS J WEGNER. Hjertestolen, 6 stycken samt bord,1950-60-tal.

Stolarna i ek, bok och teak. Bordet i teak och bok, diameter 120, höjd 70 cm. Stolar samt bordet omärkta.

Mindre fläckar på stolarna samt en mindre fanérskada på 1 stol.
Bord med slitage och ytrepor.

Hans J Wegner (1914–2007)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bord med slitage och ytrepor.

Hans J Wegner (1914–2007)

Antal besök: 3 736