12 Djupa tallrikar, dia 24,5 cm.
11 Flata tallrikar, dia 24,5 cm.
12 Assietter, dia 21,5 cm.
10 Assietter, dia 19 cm.
2 uppläggningsfat med hänkel, längd ca 22 cm.
1 + 2 uppläggningsfat, oaval, längd 34 respektive 24 cm.
1 + 1 uppläggningsskålar, längd 26 respektive 24 cm.
Enstaka nagg. Slitage, krackelyrer, missfärgningar.
12 Assietter, dia 21,5 cm.
10 Assietter, dia 19 cm.