SKÅP, allmoge, 1700-tal.

37513. SKÅP, allmoge, 1700-tal.

Svängt krön. Tvådelat. Inrede med hyllor och skedhylla.
Höjd 206, bredd 53, längd 107 cm. Nyckel saknas.

Slitage. Senare målning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Senare målning.

Antal besök: 1 065