FÖNSTERSMYCKEN / RELIEFER, 2 st, Erik Höglund, Boda glasbruk. 1900-talets mitt.

374916. FÖNSTERSMYCKEN / RELIEFER, 2 st, Erik Höglund, Boda glasbruk. 1900-talets mitt.

Ametistfärgad och gul-orange glasmassa. Dekor i form av kvinna och man samt man med fågel. Originalupphängning i läder.
Höjd ca 25 cm, bredd ca 18 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 774