374826. MATSERVIS, 40 delar, porslin, "Feston", Rörstrand, 1900-tal.
12 mattallrikar, diameter 25 cm
6 djupa tallrikar, diameter 25 cm
11 förrättstallrikar, diameter 20,5 cm
11 assietter, diameter 18 cm.
Fler delar med missfärgning, alla delar med krackeleringar.