374505. SERVIS, glas, 49 delar, "Maja", Eva Englund, Orrefors, 1900-tal.
12 vinglas, höjd 18 cm.
12 selterglas.
10 starkvinsglas, höjd 16 cm.
11 snapsglas, höjd 14 cm.
1 karaff, höjd 24 cm.
1 skål på fot, höjd 18 cm.
1 ljuslykta, höjd 16 cm.
1 ringklocka.
Bruksslitage.