FICKUR, silver, "Järnvägsur", 1900-talets början.

374263. FICKUR, silver, "Järnvägsur", 1900-talets början.

Dekor av ett lok på boettens baksida. Märkt "Ancre 15 Rubis. Spiral Breguet. Lingre Droite. Eclips". Diameter 62,5 mm, vikt 138 gram.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 003