Signerad Kosta Boda Artist Coll B Vallien 59725.
Höjd 12, diameter 21 cm.
Gåva från Växjö kommun till 150-årsjubileet.
Proveniens Växjö Fabriks- och Hantverksförening.
Höjd 12, diameter 21 cm.