37395. SKÅP, Möbelfabrikk Flekkefjord, Norge, 1900-talets andra hälft.
Övre delen av skåpet har tudelade dörrar med inredning av tre hyllplan samt två lådor. Undre delen är uppdelad i två skåp med rullklaffar.
Längd 97 cm, bredd 43 cm, höjd 159 cm.
Nyckel saknas. Bruksslitage. Fanerskada på ovansidan.