REMMARE, 19 st, glas, 1900-tal.

373941. REMMARE, 19 st, glas, 1900-tal.

Vitvinsglas (9) samt likörglas (10) i varierande färger med etsade dekorer av druvklasar.
Höjd 12 - 19 cm.

Bruksslitage, fläckar/beläggning, nagg och avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 12 - 19 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 224