Höjd 8 - 30 cm.
Vas i blåa nyanser, Bay, West Germany.
Ljusblå vas, Marit och Johnny Thornell.
Vas med dekor av fjädrar(?), Greta Billander, Tällbergs Keramik.
Grönblå och svart vas märkt 629.
Vas i gråa och blåa nyanser med vita detaljer, Heissner, West Germany.
Vit och brunspräcklig vas med grönblå bas, märkt 30980.
Bruksslitage, Greta Billander-vas med ett nagg undertill.
Höjd 8 - 30 cm.