3738901. WILLIAM ANDERSON (BRITTISK, 1757-1837).
En utsikt över Bray på Themsen
olja på panel
25 cm x 34 cm (10 tum x 13,5 tum)
OBS! Denna tomt finns i vårt Norfolk-salrum i Glandford NR25 7JP.
Proveniens: Privat samling, Skottland; Det lilla galleriet, 12 Queen St, Norwich.
Lätt knacka till mitten av panelen, måla lite tunt på vissa ställen med tecken på övermålning synliga under UV-ljus.