Kanna med genombruten hänkel bemålad med blommor
Höjd 17 cm
Stämplad Rosenthal samt signerad
Fem avokadofat/uppläggningsfat i vitt porslin
Längd 14 cm
Stämplade Rosenthal.
Bruksskick.
Höjd 17 cm
Längd 14 cm
Stämplade Rosenthal.
Bruksskick.