3735242. LUFTGEVÄR PCP, Artemis PR900W, 2000-tal.
PCP-luftgevär tillverkat av Artemis, modell PR900W. Avskruvbar schroud. Med luftpump och diverse packningar och tillbehör.
Kaliber 4,5mm. Längd 103 cm.
Lätt slitage. Fungerade vid katalogiseringstillfället.