VAS, lergods, Hagaström Keramik AB, Gävle, 1907-1912.

373162. VAS, lergods, Hagaström Keramik AB, Gävle, 1907-1912.

Gröngul blank glasyr. Stämplad.
Höjd 21,5 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 21,5 cm.

Antal besök: 758