BORRSVÄNGAR, 12 st, trä och metall, varav en daterad 1771 samt märkt PAS. 1700-1800-tal.

373016. BORRSVÄNGAR, 12 st, trä och metall, varav en daterad 1771 samt märkt PAS. 1700-1800-tal.

Olika träslag.
Största höjd inklusive borr ca 50 cm.

Slitage, skador, sprickor, ställvis maskstunget. Borrar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Olika träslag.

Antal besök: 1 532