3729044. RULLKLAFFSEKRETÄR. Österrike, 1700-tal.
Sekretär med två stora lådor, två små lådor samt tre fack.
Höjd: 105 cm.
Längd: 110 cm.
Djup: 70 cm.
Skrivhöjd: 75 cm.
Bruksslitage, ställvis hårdare. Sprickor, spår efter äldre skadedjursangrepp, fanerskador, märken.