SERVISDELAR, 61 delar. Porslin, Tyskland. 1900-tal.

372816. SERVISDELAR, 61 delar. Porslin, Tyskland. 1900-tal.

1 kaffekanna.
1 sockerskål.
3 kaffekoppar med fat.
11 assietter.
12 förrättstallrikar.
12 flata tallrikar.
12 djupa tallrikar.
1 såsskål.
2 skålar.
6 serveringsfat.

Bruksslitage. Gulddekor samt övrig dekor med slitage.
1 flat tallrik med nagg. 1 skål med nagg. 1 serveringsfat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kaffekanna.
1 sockerskål.
3 kaffekoppar med fat.
11 assietter.
12 förrättstallrikar.
12 flata tallrikar.
12 djupa tallrikar.
1 såsskål.
2 skålar.
6 serveringsfat.

Antal besök: 1 053